کافه لیبرال

کتاب صوتی: عقاید یک دلقک، اثر هاینریش بل

در باب کتاب:
این کتاب از تاثيرگذارترين رمانهاي قرن بيستم است. کتاب صرفا یک رمان عشقی نیست بلکه مسائل اجتماعی، روانشناسی، تاریخی و سیاسی آلمان را هم در خودش دارد.
كتاب درباره دلقكي به نام “هانس اشنایر” است كه از پنج سال قبل تا كنون در مجامع مذهبي ظاهر مي شود و با سخنان طنز آميز خود، تماشاگران را سرگرم مي كند. او فرزند كارخانه دار معروفي است كه به ثروت پدر، پشت پا زده و زندگي ساده اي را در پيش گرفته است. اين كتاب كه در مخالفت با اوضاع سياسي و كليساي محافظه كار آن زمان نوشته شده، اثري است تلخ و غم انگيز و بيش از همه، نظري انتقادي به #كليساي_كاتوليك دارد. انتقاد ِ “بل” از كليسا نه تنها بي سابقه نيست كه بسيارهم عميق است. “هاينريش بل” معتقد است كه كليسا درسده گذشته به مردم آلمان خيانت كرده و با سكوت خود در برابر اعمال غير انساني #هيتلر، عملا از او حمايت كرده است. این رمان نمایانگر جامعه آلمان تحت تأثیر هیتلر و سالهای بعد از جنگ است که در زمان انتشارش با انتقاد هاي بسياري مواجه شد اما با گذشت زمان اهميتي تاريخي پيدا كرد.
این کتاب صوتی در هفت فایل تقدیم میشود.
کتاب صوتی #عقاید_یک_دلقک
نویسنده: #هاینریش_بل
مترجم : سارنگ ملکوتی
گوینده : آرمان سلطان زاده
ناشر صوتی: آوانامه
نشر : نگاه

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

کتاب صوتی+نسخه نوشتاری: جامعه باز و دشمنان آن | نویسنده:  کارل پوپر

cafeliberal

کتاب صوتی: خودت باش دختر، نوشته ریچل هالیس

cafeliberal

کتاب صوتی: رنسانس، نویسنده جیمز آ. کوریک

cafeliberal

کتاب صوتی: غرور و تعصب، نویسنده : جین آستن

cafeliberal

کتاب صوتی+نسخه نوشتاری: اصفهان نصف جهان| نویسنده: صادق هدایت

cafeliberal

کتاب صوتی: رنج های ورتر جوان، نویسنده: یوهان ولفگانگ فون گوته

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید

ajax-loader