29.9 C
تهران
دوشنبه 8 خرداد 1402 ;ساعت: 22:02
کافه لیبرال

معرفی یک کتاب در انتقاد از مارکسیسم فرهنگی، اثری خوب از پرفسور جاد سعد

تایتل پست، نام یک کتاب در انتقاد از مارکسیسم فرهنگی است اثری خوب از پرفسور سعد، استاد دانشگاه کنکوردیا و مونترال و سعد حقیقتن قهرمان عصر ماست.
…………………………………………

📍گاهی که به یک بیماری همه‌گیر فکر می‌کنیم، اغلب مظاهر بیماری‌های عفونی کشنده‌ای را در ذهن تداعی می‌کنیم که به‌سرعت همه‌جا گسترش می‌یابد و باعث رنجش خاطر انسان (ایدز، یا بحران فعلی COVID-19). غرب در حال حاضر از چنین بیماری همه‌گیر ویرانگری رنج می‌برد[مارکسیسم‌فرهنگی]، یک بیماری جمعی و همه‌گیر که پتانسیل تفکر منطقی را در مردم نابود می‌کند. بر خلاف سایر بیماری‌های همه‌گیر با منشا بیولوژیکی، منشا بیماریِ فعلی مجموعه‌ای از ایده‌ها و کانسپت‌های مزخرف و بیخود است که غالبن در محیط‌های آکادمیک پرورش داده شده‌اند و تارگت این مرض چیزی جز نابودی ساختارِ عقل و منطق، آزادی و کرامت فردی ما نیست. این کتابِ خوب منشا این بیماری‌ِ مهلک را شناسایی کرده و گسترش این ویروس کشنده را از دانشگاه‌ها به کل شئون زندگی ما از جمله سیاست، تجارت، و فرهنگ عامه مورد مداقه قرار داده است و اصول و روش‌هایی را برای مصون‌ ماندن و واکسینه شدن از اثرات مخرب آن ارائه می‌دهد. دکتر سعد در فصل اول، خلاصه‌ای از عواملی را ارائه کرده که منجر به تبدیل شدنش به یک جنگجوی سرسخت و تمام‌عیار در برابر این ایده‌های مخرب شده، از جمله تجربه دو جنگ بزرگ[اول و دوم]، جنگ داخلی لبنان و جنگ علیه عقل[مارکسیسم فرهنگی] (که به عنوان یک استاد دانشگاه با آن روبرو شده) و همچنین آرمان‌های زندگی‌اش که در جستجوی آزادی و حقیقت بوده است. در فصل دوم، تنش بین تفکر و احساس و تنش بین جستجوی حقیقت و مینیمم کردن احساسات جریحه‌دار شده را بررسی کرده است. او استدلال کرده است که ایجاد تنش کاذب بین قوه استدلال و احساسات اشتباه است. در این مورد مثال می‌زند، از جمله واکنش‌های هیستریک به انتخاب دونالد ترامپ و انتصاب برت کاوانا به دادگاه عالی ایالات متحده.
در فصل سوم، کانسپت آزادی‌بیان را پیش می‌کشد، روش علمی، تنوع فکری، و اخلاق شایسته‌سالارانه را بجای ایدئولوژی DIE [1] می‌نشاند و آن‌ها را شرط لازم تشکیل یک جامعه عادلانه می‌داند که اعضای آن از فرصت های برابر برخوردارند و نه برابری‌ای که در ایدئولوژی DIE گنجانده شده است. فصل چهارم به چندین پاتوژن ضد علم، ضد عقل و ایده غیرلیبرال از جمله پست مدرنیسم، فمینیسم رادیکال، و کنشگری ترنسجندر می‌پردازد فصل پنجم به تشریح ذهنیت SJW[2] ها می‌پردازد[مبارزین عدالت اجتماعی]و معتقد است این اشخاص درک ما از واقعیت و عقل سلیم را نابود می‌کنند. در فصل ششم به سندروم OPS[3] می‌پردازد، که یک بیماری آشفتگی تفکر است که توانایی افراد را در تشخیص حقایقی که اظهرمن‌الشمس هستند، سلب می‌کند و معتقد است انکار علم یکی از مظاهر OPS است. در فصل هفتم به خواننده هشدار می‌دهد و اشکال مختلف و مظاهر مارکسیسم فرهنگی را برمی‌شمرد و نهایتن در فصل آخر انذار می‌دهد، که منفعل نباشید، از صدای خود از قدرت خود برای مقابله استفاده کنید.

1. Diversity, Inclusion, and Equity (DIE):
تنوع، وجود تفاوت‌ها در یک محیط مشخص. برابری، فرآیندی برای حصول اطمینان از اینکه فرآیندها و برنامه‌ها بی‌طرفانه، منصفانه‌اند و گنجاندن یعنی عملی برای اطمینان از اینکه افراد در محل کار احساس تعلق دارند.
2. social justice warriors
3. Parasitic Syndrome (OPS)

یوتیوب پروفسور سعد :
The Saad Truth

@cafe_andishe95

🖋️رامین زارعی

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

معرفی کتاب: آذربایجان و شاهنامه

cafeliberal

جدال قدیم و جدید در الهیات و سیاسات، جواد طباطبایی

cafeliberal

اصالت آزادیها چه می گویند؟

cafeliberal

رضاشاه پهلوی در ترکیه به روایت اسناد تاریخی

cafeliberal

معرفی کتاب خلع‌شدگان، نوشته اورسولا.کی له‌گوئین

cafeliberal

آیا صاحب قدرت صاحب حقیقت است؟

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید