کافه لیبرال

کتاب صوتی: انسان در جستجوی معنا، اثر ویکتور فرانکل

کتاب صوتی: انسان در جستجوی معنا، اثر ویکتور فرانکل
مترجم دکتر نهضت صالحیان (فرنودی مهر),مهین میلانی
انتشارات: درسا
ناشرصوتی: مجله اینترنتی آوای بوف
انسان_در_جستجوی_معنا مشهورترین کتاب فرانکل ،در سال ۱۹۴۶ میلادی منتشر شد.اساس این کتاب, معنا درمانی ایی است که در سراسر کتاب به بررسی جنبه های مختلف این نوع از درمان پرداخته شده است . تجربه‌های نویسنده دراردوگاه کار اجباری نیز در راستای کمک به فهم لوگوتراپی می‌باشد او به اهمیت معنای زندگی برای انسان در سختترین شرایط میپردازد و مکتب جدیدی را درعلم روانشناسی بنیانگذاری میکند که #معنا_درمانی یا #لوگوتراپی نامیده میشود.
بیش از ۹ میلیون نسخه از این کتاب ِ تأثیرگذار تا زمان مرگ ویکتور فرانکل در سال ۱۹۹۷ در آمریکا فروخته شد، به ۲۴ زبان زندهٔ دنیا ترجمه شد و ۷۳ بار تجدید چاپ شد. کتاب صوتی که هم اکنون در دسترس شما خوبان میباشد از چاپ ششم ,سال 1371 خورشیدی با ترجمه مشترک دکتر نهضت صالحیان (فرنودی مهر) و مهین میلانی توسط انتشارات درسا میباشد و در دی ماه سال 1378 به کوشش “استودیوی کتابخانۀ گویای مجتمع خدمات بهزیستی نابینایان رودکی ” با ضبط آزاد تهیه شده است .هم اکنون این کتاب صوتی توسط مجله اینترنتی #آوای_بوف در اختیار دوستداران اینگونه مباحث قرار گرفته است.
‼️گفتاری در باب نویسندۀ این کتاب (دکتر ویکتور فرانکل)
#ویکتور_فرانکل در دوران دبیرستان مشتاقانه آرای فیلسوفان طبیعی را مطالعه و در سخنرانیهای مربوط به روانشناسی عمومی شرکت میکرد. در همین دوره او با علم روانکاوی آشنا شد. فرانکل در ۱۶ سالگی مکاتباتش را با #فروید آغاز کرد و یکی از دست نوشته‌هایش را در حیطهٔ روانکاوی برای او فرستاد که این دست نوشته سه سال بعد در نشریهٔ بین‌المللی روانکاوی چاپ شد.

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

کتاب صوتی: داستانهاي ايران باستان: کلیله و دمنه

cafeliberal

کتاب صوتی: چهار مقاله درباره ی آزادی، نویسنده : آیزایا برلین

cafeliberal

کتاب صوتی: خودت باش دختر، نوشته ریچل هالیس

cafeliberal

کتاب صوتی: تاریخ ایران مدرن، اثر یرواند آبراهامیان

Jahan

کتاب صوتی: کاروان اسلام (البعثت الاسلامیه الی البلاد الافرنجیه)، صادق هدایت

cafeliberal

کتاب صوتی: ویرجینیا وولف ، «اتاقی از آنِ خود»+pdf

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید

ajax-loader