کتاب صوتی: انسان در جستجوی معنا، اثر ویکتور فرانکل

کتاب صوتی: انسان در جستجوی معنا، اثر ویکتور فرانکل
مترجم دکتر نهضت صالحیان (فرنودی مهر),مهین میلانی
انتشارات: درسا
ناشرصوتی: مجله اینترنتی آوای بوف
انسان_در_جستجوی_معنا مشهورترین کتاب فرانکل ،در سال ۱۹۴۶ میلادی منتشر شد.اساس این کتاب, معنا درمانی ایی است که در سراسر کتاب به بررسی جنبه های مختلف این نوع از درمان پرداخته شده است . تجربه‌های نویسنده دراردوگاه کار اجباری نیز در راستای کمک به فهم لوگوتراپی می‌باشد او به اهمیت معنای زندگی برای انسان در سختترین شرایط میپردازد و مکتب جدیدی را درعلم روانشناسی بنیانگذاری میکند که #معنا_درمانی یا #لوگوتراپی نامیده میشود.
بیش از ۹ میلیون نسخه از این کتاب ِ تأثیرگذار تا زمان مرگ ویکتور فرانکل در سال ۱۹۹۷ در آمریکا فروخته شد، به ۲۴ زبان زندهٔ دنیا ترجمه شد و ۷۳ بار تجدید چاپ شد. کتاب صوتی که هم اکنون در دسترس شما خوبان میباشد از چاپ ششم ,سال 1371 خورشیدی با ترجمه مشترک دکتر نهضت صالحیان (فرنودی مهر) و مهین میلانی توسط انتشارات درسا میباشد و در دی ماه سال 1378 به کوشش “استودیوی کتابخانۀ گویای مجتمع خدمات بهزیستی نابینایان رودکی ” با ضبط آزاد تهیه شده است .هم اکنون این کتاب صوتی توسط مجله اینترنتی #آوای_بوف در اختیار دوستداران اینگونه مباحث قرار گرفته است.
‼️گفتاری در باب نویسندۀ این کتاب (دکتر ویکتور فرانکل)
#ویکتور_فرانکل در دوران دبیرستان مشتاقانه آرای فیلسوفان طبیعی را مطالعه و در سخنرانیهای مربوط به روانشناسی عمومی شرکت میکرد. در همین دوره او با علم روانکاوی آشنا شد. فرانکل در ۱۶ سالگی مکاتباتش را با #فروید آغاز کرد و یکی از دست نوشته‌هایش را در حیطهٔ روانکاوی برای او فرستاد که این دست نوشته سه سال بعد در نشریهٔ بین‌المللی روانکاوی چاپ شد.

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

کتاب صوتی: ما ایرانیان ،نویسنده مقصود فراستخواه

Jahan

کتاب صوتی+نسخه نوشتاری: من از چنگال استالین فرار کردم | نویسنده : شامیل جوانشیر

cafeliberal

کتاب صوتی: خدایان تشنه اند، نویسنده:  آناتول فرانس

cafeliberal

کتاب صوتی + نسخه نوشتاری: “انقلاب سفید” نوشته محمدرضا پهلوی

cafeliberal

کتاب صوتی: جایگاه ما در جهان هستی – استیون هاوکینگ

Jahan

کتاب صوتی: سوگ سیاوش، نویسنده : شاهرخ مسکوب

Jahan

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید

ajax-loader