19.9 C
تهران
سه‌شنبه 4 مهر 1402 ;ساعت: 07:05
کافه لیبرال

چرا بیل گیتس دائم در حال خرید زمین های کشاورزی است؟+ویدئو

🔸بیل گیتس را با مایکروسافت، فنآوری و ثروت عظیم می‌شناسیم. اما او در سال‌های اخیر، صدها هزار هکتار اراضی کشاورزی در بیست ایالت امریکا خریده‌اند.

✔️ علاقه ی بیل گیتس به مزرعه‌داری ناشی از چیست؟

🔸گیتس سرمایه‌گذار حرفه ای و آشنا با بازارهای مالی است. چرا به سرمایه‌گذاری در بخش محافظه‌کار کشاورزی روی آورده است؟ چرا گیتس می‌خواهد در سبد دارایی‌های خود، سرمایه‌گذاری در زمین‌های کشاورزی را که به اندازه‌ی سرمایه‌گذاری در سهام سنتی بی‌ثبات نیست، اضافه کند؟

🔸 بیل گیتس باید معتقد باشد که تکنولوژی جدید (agri_tec ) در زمینه استفاده ی گسترده از علم بذر (بذرهای اصلاح شده ژنتیکی)، سوخت‌های زیستی، صرفه جویی در مصرف آب و سایر نهاده ها، اتوماسیون، مقاومت در برابر بیماری‌های گیاهی و دامی، بیوگاز، نقشه برداری از زمین‌های کشاورزی، واکسن های جدید دامی، تغییر ذائقه‌ی مصرف کنندگان، … به نرخ‌های بازده بالا منتهی می‌شود.

🔸 بیل گیتس جلوتر از زمانه خود، با سرمایه‌گذاری عمده در مزارع کشاورزی و استفاده از تکنولوژی روز می‌خواهد روش‌های سنتی مالکیت، بهره‌برداری و سود از زمین‌های کشاورزی را تغییر دهد.

🔸سرمایه‌گذاری گیتس در زمین‌های کشاورزی امریکا بی شک دیگران را تشویق می‌کند تا زمین‌های کشاورزی را به عنوان فرصت‌های سرمایه‌گذاری هوشمند تلقی کنند. او می‌خواهد مفهوم فصل زراعی بد را در چارچوب مفاهیم بازار سرمایه تغییر دهد.

🔸حتما گیتس آخرین کسی در امریکا نیست که این فرصت را شناسایی کرده، و حضور او باعث خواهد شد که افراد بیشتری به زمین‌های کشاورزی به مثابه ابزار سرمایه‌گذاری و “طبقه‌ی دارایی” جدید نگاه کنند.

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

مسئله انتخاب های غیراخلاقی، مورای روتبارد

cafeliberal

مفهوم شهروندی

cafeliberal

پدیده ای بنام انفجار ابله ها

cafeliberal

رژیم های خودکامه، تباهی و انحطاط اجتماعی

cafeliberal

آزادی بیان؟ در کجا؟

cafeliberal

چرا توسعه در ایران بعد از انقلاب شکست خورد؟

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید