14.9 C
تهران
دوشنبه 7 فروردین 1402 ;ساعت: 21:01
کافه لیبرال

کتاب صوتی+نسخه نوشتاری: باشکوه ترین نمایش روی زمین، شواهدِ فرگشت، نویسنده :ریچارد داوکینز

https://cafe-liberal.com/pdf/fa_the_greatest_show_on_earth.pdf

این کتاب به مانند کارآگاهی که به صحنۀ جرم می‌رود، لایه به لایه حقایق جالب علمی از رشته‌های مختلف را وارسی می‌کند، و درستی فرگشت را نشان می‌دهد:

از طریق نمونه‌های انتخاب طبیعی در پرندگان و حشرات، از طریق گاه‌ساعت‌های موجود در تنۀ درختان و تخمین عمر رادیواکتیو که بازۀ زمانی فرگشت را نشان می‌دهند، از طریق شواهد فسیلی و اثرات باقیمانده از نیاکان اولیه، تا تایید قطعی فرگشت توسط زیست‌شناسی ملکولی و ژنتیک. همۀ اینها، بعلاوۀ بسیاری شواهد دیگر، حقیقی بودن فرگشت را گواهی می‌دهند.

این کتاب در زمانی بحرانی به میدان آمده است. درحالیکه مخالفت‌های سیستماتیک علیه دانش فرگشت، به ویژه در آمریکا رشد یافته است. در انگلیس و دیگر نقاط جهان، استادان و معلمین علوم شاهد توطئه‌های مکرر برای تخریب آموزش علم در کلاس‌های درس هستند. ریچارد داوکینز با ارائۀ جامع مدارک و شواهد صریح و روشن، به چنان ادعاهای بی‌منطقی پاسخی کوبنده می‌دهد. او همچنین، علاقۀ وافرش نسبت به جهان طبیعت و نقش اساسی‌ای را که علم در توضیح و تبیین جهان بازی می‌کند با ما در میان می‌گذارد. آوای بوف: اکونومیست و تایمز این کتاب را مثبت ارزیابی کرده‌اند. به هر حال این کتاب در مورد فرگشت است و البته در آن به مسیحیت و اسلام برای ترویج ایده خلقت‌گرایی خرده گرفته شده‌است.

ایده اصلی نگارش کتاب آن است که داوکینز بحث بین فرگشت و خلقت را یکی از جدی‌ترین بحث‌های بین مذهبی‌ها و غیر مذهبی‌ها می‌داند و در این کتاب تلاش کرده با زبانی ساده و بر اساس شواهدی بدیهی، درستی نظریه فرگشت را شرح دهد.

کتاب صوتی و PDF |  بزرگترین نمایش روی زمین|  شواهدِ فرگشت | نویسنده: ریچارد داوکینز | برگردان: محمد کریم طهماسبی| ویراستار: کمال چوگانباز  |گویش: ح. پرهام | ادیت فنی: گ.جاسمی و ح. عزت نژاد | نشر اینترنتی  | تولید صوتی  آوای بوف

📕 نام کتاب : #باشکوه_ترین_نمایش_روی_زمین

شواهدِ فرگشت

✍️ نویسنده : #ریچارد_داوکینز

برگردان: محمد کریم طهماسبی

ویراستار: کمال چوگانباز

انتشارات : اینترنتی

سال چاپ نخستین : 2006

گویش : ح. پرهام

ادیت فنی: گ.جاسمی و ح. عزت نژاد

تعدادصفحات : 689 صفحه

تعداد فایل : 14 عدد فایل صوتی به مدت 21 ساعت و 24 دقیقه + فایل PDF فارسی

موضوع : #علمی، #زیست_شناسی #فرگشت

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

کتاب صوتی: انقلاب صنعتی، نویسنده جیمز آ کوریک

cafeliberal

کتاب صوتی: انسان در جستجوی معنا، اثر ویکتور فرانکل

cafeliberal

کتاب صوتی: غرور و تعصب، نویسنده : جین آستن

cafeliberal

کتاب صوتی+نسخه چاپی: طبل حلبی، نویسنده : گونتر گراس

cafeliberal

کتاب صوتی: بیگ بنگ؛ قدیمی‌ترین رخداد ثبت شده در تاریخ جهان.

cafeliberal

کتاب صوتی+نسخه چاپی: پندار خدا یا توهم خدا ، نویسنده: ریچارد داوکینز

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید