1.7 C
تهران
چهارشنبه 12 بهمن 1401 ;ساعت: 10:06
کافه لیبرال

کتاب صوتی: راه هنرمند بازیابی خلاقیت،نویسنده : جولیا کامرون

نام کتاب : راه هنرمند بازیابی خلاقیت

دسته‌بندی : موفقیت ، روانشناسی

نویسنده : جولیا کامرون

مترجم : گیتی خوشدل

انتشارات : پیکان

چاپ اول : 1377

تعداد صفحات : 275

تعداد فایل : 21 عدد فایل صوتی

راوی : درنا گلشنی

به گفته نویسنده، این کتاب خودآموزی برای بازیابی قدرت خلاقیت است که از تجربیات وی در زمینه آموزگاری و هنر نشأت می‌گیرد. جولیا کامرون معتقد است زمانی که ما قدرت خلاقیت را باور کنیم جهان قابلیت تغییر و پیشرفت میابد و این مانند باز کردن دریچه‌های آب به سوی کشتزار است. به گفته وی زمانی که موانع را از میان برداریم جریان آغاز ‌می‌شود.
این کتاب شامل برنامه‌ای دوازده هفته‌ای است که می‌توانید آن را به صورت انفرادی و یا در قالب کاری گروهی مطالعه کنید و تمرین‌های مربوط به آن را انجام دهید. هر فصل شامل آموزش‌ها، تمرین‌ها و وظایفی است که باید در طول هفته انکامل شوند، همچنین در پایان کتاب رهنمودهایی برای شیوه کار گروهی و انجام تکالیف به صورت جمعی نوشته شده است.
شاید کمتر بتوان کتابی آموزشی در زمینه هنر یافت که چنین منسجم و با برنامه پیش رفته باشد و خواننده را به صورت عملی درگیر پرورش خلاقیت کند، پس بهتر است تمرین‌های در نظر گرفته شده که «صفحات صبحگاهی» و «قرار ملاقات با هنرمند درون» از مهم‌ترین آنها هستند را به طور جدی دنبال کنید. همان‌طور که خانم کامرون در این کتاب اشاره کرده است: «آنچه را که بیش از هر چیزی در برابرش مقاومت می‌ورزیم، اغلب بیش از همه نیاز داریم». هدف این است که طی سه مرحله راه خود را بیابید، جای پای خود را محکم کرده و صعود را آغاز کنید.
در طی این روند با رؤیاهای فراموش شده خود روبرو می‌شوید، ممکن است در روزهای اول کمی احساس گیجی و سردرگمی را تجربه کنید اما در نهایت انتظار می‌رود هنرمند درون خود را شناخته و با مراقبت و حمایت از آن موانع خلاقیت را کنار بزنید و در نتیجه اعتماد به نفس خود را در یافتن راه‌حل‌های خلاقانه تقویت کنید.

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

کتاب صوتی: انقلاب صنعتی، نویسنده جیمز آ کوریک

cafeliberal

کتاب صوتی:  جنایات و مکافات، نویسنده:  فئودور داستایوفسکی

cafeliberal

کتاب صوتی: بوف کور، اثر صادق هدایت

cafeliberal

کتاب صوتی: انسان در جستجوی معنا، اثر ویکتور فرانکل

cafeliberal

کتاب صوتی: تاریخ جهان اثر ارنست گامبریج

cafeliberal

کتاب صوتی: این است انسان – فریدریش نیچه

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید