13.9 C
تهران
جمعه 11 فروردین 1402 ;ساعت: 08:59
کافه لیبرال

دلایل موفقیت سنگاپور در تبدیل شدن به کشور هوشمند دنیا

🔸در قلب یکی از دینامیک‌ترین مناطق اقتصادی دنیا، سنگاپور به مرکز نوآوری و تحقیق و توسعه تبدیل شده است. آژانس‌های دولتی مثل «هیات توسعه اقتصادی» و «مرجع توسعه رسانه‌ای» با مجهز کردن شرکت‌ها به منابعی برای شناسایی اهداف کسب‌وکار، از آنها حمایت می‌کنند.

🔸سنگاپور همچنین در ایجاد یک محیط مولد برای جذب استارت‌آپ‌های بین‌المللی نوآور، موفق عمل کرده است. «تایگر» یک استارت‌آپ هوش مصنوعی است که در اسپانیا تاسیس شده و شرکت هلدینگ، دارایی‌های فکری و عملیات کلیدی خود را به سنگاپور منتقل کرده تا از اکوسیستم نوآورانه و سیال این شهر بهره ببرد.

🔸شرکت‌های محلی مثل ۷-Key که متخصص امنیت موبایل است و ViSenze که راه‌حل‌های جست‌وجوی تصویری ارائه می‌دهد، وارد عرصه جهانی شده‌اند. در ضمن، شرکت‌ها در صنایع سنتی مثل تولید سیمان (Pan-United) و غذا (Thong Siek)، از تکنولوژی‌های جدید استفاده می‌کنند تا در انقلاب دیجیتال، به‌روز باشند.

🔸به جز تکنولوژی، سنگاپور در صنایع دیگر هم فعال است. در بخش ‌میهمان‌داری، شرکت Ascott توسعه جهانی خود را ادامه می‌دهد و موقعیت خود را به عنوان یکی از برجسته‌ترین سرویس‌های اقامتی در دنیا، تقویت کرده است.

🔸عامل اصلی همه این فعالیت‌های موفقیت‌آمیز، موقعیت سنگاپور در تقاطع سه موتور رشد اقتصادی دنیا – یعنی چین، هند و جنوب شرق آسیا – است. قرار است سنگاپور به نخستین کشور هوشمند تمام دیجیتال دنیا تبدیل شود.

🔸در چند دهه گذشته، این کشور خودش را به قطب نوآوری و تحقیق و توسعه تبدیل کرده و پلت‌فرمی قوی در اختیار شرکت‌های سراسر دنیا قرار داده تا کسب‌وکارهایشان را در منطقه و فراتر از آن، رشد دهند.

🔸اکوسیستم نوآوری سنگاپور – که از زیرساخت‌هایی با کیفیت بالا، منبع رو به رشدی از استارت‌آپ‌های دینامیک، استعدادهای خوب آموزش‌دیده و حمایت قوی دولتی تشکیل شده – جذابیت بالایی برای کسب‌وکارهای جهانی دارد.
این ویژگی‌ها، سنگاپور را به یکی از نوآورترین مکان‌ها برای انجام کسب‌وکار تبدیل کرده‌اند. شاخص نوآوری جهانی، این کشور را جزو برترین‌های آسیا قرار داده است. به علاوه، وسعت و موقعیت استراتژیک سنگاپور، آن را به قطب ایده‌آلی برای فراهم کردن بستر آزمایش محصولات و خدمات جدید تبدیل کرده است.

🔸موفقیت سنگاپور در ترویج نوآوری، تا حدی به تعهد قوی این کشور به تحقیق و توسعه برمی‌گردد که دولت از آن حمایت می‌کند و بخش خصوصی مشارکت فعالی دارد. بر اساس طرح دولتی «تحقیق، نوآوری و فعالیت اقتصادی» نزدیک به ۱۴ میلیارد دلار در قابلیت‌های R&D، نوآوری بنگاهی و کارآفرینی سنگاپور طی پنج سال، سرمایه‌گذاری شد.

🔸این حمایت، بر بخش‌های استراتژیکی متمرکز است که پتانسیل رشد بالایی برای اقتصاد سنگاپور دارند. این بخش‌ها تولید صنعتی پیشرفته و مهندسی، بهداشت و سلامت، علوم زیست پزشکی، راه‌حل‌های شهری و پایداری، خدمات و اقتصاد دیجیتال را دربرمی‌گیرند.
سنگاپور همچنین با ایجاد فضایی برای آزمایش مدل‌های کسب‌وکار جدید توسط بازیگران فعال، از توسعه بخش‌های جدید‌تر مثل تکنولوژی مالی یا فین‌تک، حمایت می‌کند.

🔸دولت برای اطمینا‌ن‌بخشی به کسب‌وکارهایی که می‌خواهند سرمایه‌گذاری و نوآوری داشته باشند، اقداماتی جدی در جهت حفاظت از دارایی‌های فکری انجام داده است. در نتیجه، در گزارش رقابت‌پذیری جهانی ۲۰۱۶-۲۰۱۵، سنگاپور از نظر کیفیت حفاظت از دارایی‌های فکری، رتبه یک آسیا را به دست آورد.

🟢 سنگاپور چگونه خود را به یک اکوسیستم نوآوری جهانی برجسته تبدیل کرد؟ پنج دلیل اصلی وجود دارد:

۱- نیروی کار تحصیل‌کرده و بلندپرواز.
۲- طرح‌های ابتکاری دیجیتال.
۳- قوانین مهاجرتی مترقی.
۴- اقتصاد باز.
۵- اداره دیجیتال کشور…

 

💡مترجم: مريم رضايي

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

فریدون آدمیت؛ تاریخ‌نگار و پژوهشگری که جهانی می‌اندیشید و ایرانی می‌نوشت

cafeliberal

آزادی بیان؟ در کجا؟

cafeliberal

آزادی(freedom) و عدالت(justice) 

cafeliberal

لائیسیته؟

cafeliberal

قانون و حاکمیت قانون چیست؟

cafeliberal

تاریخ را رهبران رقم می‌زنند یا پیروان؟

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید