30.7 C
تهران
پنج‌شنبه 18 خرداد 1402 ;ساعت: 18:44
کافه لیبرال

معرفی و دانلود کتاب معمای شکوفایی اثر کلیتن ام کریستنسن

چگونه می توان فقر را ریشه کن کرد و رشد اقتصادی در کشورهای فقیر به وجود آورد؟

چگونه می توان فقر را ریشه کن کرد و رشد اقتصادی در کشورهای فقیر به وجود آورد؟ نویسندگان در پاسخ به این سوال به بحث درباره شکوفایی ملت ها پرداخته اند. آن ها معتقدند برخی متغیرهای جانشین بدیهی و متداول برای شکوفایی مانند دسترسی به آموزش، خدمات سلامت، ایمنی و امنیت، حکمروایی خوب و… وجود دارد. شاخص شکوفایی «لگاتوم» که ۱۴۸ ملت را در این دسته بندی ها رتبه بندی می کند؛ چندین سنجه دیگر مانند تلاش های زیست محیطی را نیز دربرمی گیرد. تعجبی ندارد که کشورهایی مانند نروژ، زلاندنو و فنلاند بهترین عملکردها را دارند؛ در حالی که سودان، یمن و افریقای مرکزی در انتهای این شاخص هستند. نویسندگان در این کتاب، تأکید می کنند که چگونه نوآوری در ملت ها می تواند کشورها را از فقر بیرون بیاورد.

کتاب «معمای شکوفایی؛ چگونه نوآوری ملت‌ها را از فقر بیرون می‌آورد» تالیف تعدادی از اساتید دانشگاه هاروارد، در سال ۲۰۱۹ می باشد. این کتاب ترجمه جعفر خیرخواهان در رابطه با تجربه ۲۰ کشور مهم دنیا (آمریکا، کره جنوبی، ژاپن، مکزیک، برزیل و …) در زمینه فقرزدایی، ثروت آفرینی، توسعه و شکوفایی می باشد.

کتاب معمای شکوفایی کلیتون مگلبی کریستنسن (6 آوریل 1952 – 23 ژانویه 2020) یک مشاور دانشگاهی و بازرگانی آمریکایی بود که نظریه “نوآوری مختل کننده” را توسعه داد، که از آن با تأثیرگذارترین ایده تجاری اوایل قرن 21 یاد شده است. کریستنسن در سال 1997 در کتاب “معضل مبتکر” “ایجاد اختلال” را معرفی کرد و باعث شد “اکونومیست” وی را “تأثیرگذارترین متفکر مدیریت زمان خود” بنامد. وی به عنوان استاد مدیریت بازرگانی کیم بی کلارک در دانشکده بازرگانی هاروارد خدمت کرد.

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

جدال قدیم و جدید در الهیات و سیاسات، جواد طباطبایی

cafeliberal

کتاب ازدواج کودکان – کنکاشی در ۱۰۰ سفرنامه‌ دوران صفویه و قاجاریه

cafeliberal

«ذهن روسی در نظام شوروی»، آیزا برلین

cafeliberal

اخلاق بازار — نویسندگان: جینی چوی و ویرجیل استور

cafeliberal

معرفی کتاب: چگونگی رشد و فروپاشی اقتصاد

cafeliberal

فرهنگ و فاجعه: جستارهایی انسان‌شناختی درباره مصیبت‌های جمعی در ایران

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید