20.7 C
تهران
پنج‌شنبه 6 مهر 1402 ;ساعت: 08:47
کافه لیبرال

کتاب صوتی+نسخه نوشتاری: پول، نویسنده:   یووال نوح هراری

https://cafe-liberal.com/pdf/pool.pdf

پول، نویسنده:   یووال نوح هراری

مترجم: محمد رضا فرهادی پور

گوینده: ح.پرهام

ادیت و کارهای فنی:  ح.عزت نژاد

———————————————————————-

معرفی کتاب

کتاب پول (تاریخچه‌ی مختصر) به همت “نشر نون” و با ترجمه ” مهدی نمازیان”به چاپ رسید.

ولی همانطور که قبلا نیز ذکر شد هم‌اکنون کتاب های هراری در ایران ممنوع‌الچاپ هستند و نسخه‌های الکترونیکی شان در نرم‌افزارهای کتاب الکترونیکی قانونی نیز از تابستان ۱۳۹۸ حذف شدند. در ۲۰ آبان ۱۳۹۸ اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران، بدون بیان دلیل، فروش کتاب‌های یووال نوح هراری را در سراسر کشور، ممنوع اعلام کرد.

کمتر کسی  را در جهان  می شناسیم که مانند پروفسور هراری، توان ساده گفتن مطالب پیچیده را داشته باشد. بدرستی روزنامه “اکونومیست ” او را یکی از بزرگ‌ترین اندیشمندان قرن میخواند. اینک نظرات او با گفتاری ساده اما عمیق در باره تاریخچه پول و معنا و مفهوم و عملکرد آن در مجموعه ایی بنام “پول” در بخشهای کوتاه گرد آمده است.

پول چگونه اختراع شد؟ چرا چنین نقش مهمی در زندگی هایمان ایفا میکند؟ آیا اسباب شادی ما را فراهم میکند یا اینکه حاصلی جز تلخ کامی ندارد؟ بشر در آینده چه برنامه ای برای پول دارد؟

#یووال_نوح_هراری با وضوح و بینش درخشان خود تاریخچه ی پول را از اولین سکه ها تا اقتصاد قرن بیست و یکم تشریح می کند و نشان می دهد که چطور همۀ ما در آستانه یک انقلاب هستیم، فارغ از اینکه ما آن را دوست داشته باشیم یا نداشته باشیم.

این کتاب یکی از کتاب های مجموعه vintage minis انتشارات پنگوئن است که در سال ۲۰۱۹ تدوین شده و در قالب کتاب های کوچک و کم حجم به چاپ رسانده است.(Vintage Minis – Penguin Books)

در سه فصلی که کتاب دارد مولف به تشریح تاریخچه پول و آینده ای که برای آن در مقایسه با ارزهای دیجیتال رقم می خورد می پردازد. هراری در این کتاب ویرایشی از چند متنی که در آثار دیگرش درباره پول نگاشته ارائه داده و آن را در اثر مستقلی با عنوان «پول» جمع کرده است.. پول چگونه اختراع شد؟ چرا چنین نقش مهمی در زندگی‌هایمان ایفا می‌کند؟ آیا اسباب شادی‌مان را فراهم می‌کند یا اینکه حاصلی جز تلخکامی ندارد؟ آینده‌ی بشر چه برنامه‌ای برای پول دارد؟ فناوری‌های آینده در زمینه‌ی هوش مصنوعی چه تاثیری بر زندگی انسان خواهند گذاشت؟

الگوریتم‌ها چگونه زندگی آدمی را متحول خواهند کرد؟ اَبَرانسان‌های قرن بیست و یک چگونه لیبرالیسم را شکست خواهند داد؟ سرویس‌های جدیدی مانند وِیز، کورتانا و گوگل چگونه بر جهان مسلط خواهند شد؟

پروفسور “هراری” با وضوح و بینشی مثال زدنی خواننده را به سفری جذاب، از زمان ضرب نخستین سکه‌ها تا اقتصاد قرن بیست و یک می‌برد و به ما نشان می‌دهد چگونه در شرف یک انقلاب قریب‌الوقوع هستیم، چه دوستش داشته باشیم و چه از آن بدمان بیاید.

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

کتاب صوتی: اندیشه دکارت | نویسنده : تام سورل

cafeliberal

کتاب صوتی: داستان‌های نو از نویسندگان مشهور جهان

cafeliberal

کتاب صوتی: «ایران جامعه کوتاه مدت»

cafeliberal

کتاب صوتی: تکامل فیزیک، نویسنده: آلبرت انیشتین

cafeliberal

کتاب صوتی و پی دی اف: آس و پاس در پاریس و لندن، نویسنده :  جورج اورول

cafeliberal

آسان، دشوار و کم‌فایده؟ مرتضی مردیها

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید