25.7 C
تهران
جمعه 19 خرداد 1402 ;ساعت: 21:28
کافه لیبرال

روایت مایکروسافت از انقلاب شغلی بعد از کرونا

✏️مایکروسافت ضمن انتشار اطلاعاتی درخصوص میزان استفاده کاربران از اپلیکیشن تماس تصویری این شرکت موسوم به Team، پیش‌بینی کرد که همه‌گیری ویروس کرونا نقطه شروعی خواهد بود بر بروز تغییراتی اساسی در شیوه کار کردن و آموزش در ادامه زندگی.

✏️این شرکت اعلام کرد که تقاضا برای دانلود و استفاده از اپلیکیشن Teams طی یک ماه اخیر به‌طور محسوسی افزایش داشته به‌طوری‌که تعداد کاربران فعال آن تنها در یک هفته، از ۳۲ میلیون نفر به ۴۴ میلیون نفر رسید. درحالی‌که روزبه‌روز به این اعداد و ارقام اضافه می‌شود، مایکروسافت از به‌وجود آمدن شیوه‌ای جدید در نحوه کار کردن افراد و تغییر عادات آنها در این زمینه خبر می‌دهد.

✏️این روزها، کاربران زیادی در سراسر جهان از قابلیت‌های اپلیکیشن Teams برای برگزاری جلسات کاری به‌صورت ویدئویی بهره می‌گیرند. مایکروسافت اخیرا اعلام کرد که توانسته به رکورد میزبانی از ۷/ ۲ میلیارد دقیقه جلسه کاری ویدئویی در یک روز دست یابد. این یعنی ۲۰۰ درصد رشد نسبت به تماس تصویری ۹۰۰ میلیون دقیقه‌ای در اواسط ماه مارس یعنی زمانی که شرکت‌ها و کسب‌وکارها به سمت دورکاری روی آورده بودند. با گسترش استفاده از تماس‌های ویدئویی Teams، میزان بهره‌گیری از این قابلیت در میان مردم در ماه مارس با رشدی هزار درصدی همراه بود.

✏️در این برهه از زمان که کار در منزل، بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است، فروش وب‌کم‌ها و لپ‌تاپ‌ها رشد بی‌سابقه‌ای را تجربه کرده چراکه افراد به‌دنبال تامین تجهیزات مورد نیاز برای فراهم کردن زمینه دورکاری یا آموزش از راه دور خود هستند.

✏️از سوی دیگر، میزان استفاده کاربران موبایلی از اپلیکیشن Teams نیز رشد محسوسی را تجربه کرد و این روزها بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان و همچنین سیستم‌های خدمات درمانی، به استفاده از این برنامه برای برقراری ارتباط‌های ویدئویی روی آورده‌اند.

✏️اسپاتارو درخصوص آینده پیش‌رو و تغییراتی که در شیوه کار کردن و آموزش به‌وجود خواهد آمد، گفت: بدیهی است که شاهد یک روند و نُرم جدیدی خواهیم بود.

✏️اگر به اتفاقاتی که در چین یا در سنگاپور می‌افتد، نگاهی بیندازید متوجه خواهید شد که شما در دل یک ماشین زمان هستید. دیگر نمی‌بینیم که مردم به محل کار خود بروند، محدودیت‌های متعددی در جامعه لحاظ شده و الگوهای جدیدی در شیوه کار کردن افراد شکل گرفته است. اکنون جوامعی را می‌بینیم که تصمیم می‌گیرند در چه روزهایی، چه افرادی به محل کار بروند و چه افرادی از خانه کار کنند.

✏️شاید جالب باشد که بدانید بعد از برداشته شدن محدودیت‌ها در چین، بازهم میزان استفاده از اپلیکیشن Teams مایکروسافت و تعداد کاربران روزانه این برنامه، سیری صعودی داشت. تقریبا هفته به هفته، شاهد رشدی محسوس در تعداد استفاده‌کنندگان از این اپلیکیشن در چین هستیم.

✏️اینجاست که می‌توان گفت «مشت نمونه خروار است» و باید انتظار داشت که سایر کشورهای جهان نیز خود را با واقعیت‌های بعد از همه‌گیری ویروس کرونا وفق دهند. اسپاراتو معتقد است که این سبک جدید، ما را ملزم خواهد کرد تا از این ابزارهای جدید برای چند سال استفاده کنیم. در عرضه فناوری، مایکروسافت تنها شرکتی نیست که ابزارهایی را برای دورکاری در اختیار کاربران قرار داده است. شرکت‌هایی همانند اسلک، گوگل و زوم نیز در این زمینه بسیار موفق عمل کرده‌اند و رشد محسوسی را در تعداد کاربران خود تجربه کرده‌اند.

✏️به‌زعم مایکروسافت، همه‌گیری ویروس کرونا درحال بروز تغییراتی اساسی در تمامی‌جنبه‌های زندگی ما انسان‌هاست و می‌تواند آغازگر شیوه‌ای جدید در شیوه کار کردن و آموزش در جوامع باشد.

اقتصاد به زبان ساده
@eghtesaderooz

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

حجت‌الله عبدالمالكی: ما (ایران) به لحاظ باز بودن اقتصاد از چین بازتریم.

cafeliberal

ایران بدون نفت چه سرنوشتی داشت؟

cafeliberal

روش‌شناسی علم اقتصاد و ریاضیات،  موسی غنی‌نژاد

cafeliberal

نهاد مالکیت اشتراکی

cafeliberal

مکتب اقتصادی اتریش چگونه به محیط زیست می‏نگرد؟

cafeliberal

گفتار اقتصادی، منطق پوپولیستی

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید