19.9 C
تهران
جمعه 11 فروردین 1402 ;ساعت: 09:14
کافه لیبرال

کتاب صوتی: داستان‌های نو از نویسندگان مشهور جهان

کتاب پیش رو بازخوانشی است از داستان‌های نو از نویسندگان مشهور جهان که بارها مترجمان مختلف به زبان فارسی برگردانده‌اند و هر مترجمی آنها را از زاویه اعتقادی، هنری، ادبی، تبحر و سبک مترجمی خود به دست خواننده فارسی زبان رسانده است.

هنر داستان نویسی، گذشته از این که نیاز به تفکر و تأمل دارد؛ نگاه ویژه‌ به پدیده‌ها را می‌طلبد. از همین راه است که نگرش و زبان خاص برای نویسنده به وجود می‌آید و متن او را نسبت به دیگر نویسندگان هم ترازش شاخص می‌کند. داستان‌هایی که خواهید شنید هرکدام معرف زاویه نگاه خالق اثر است که از آن دریچه، جهان و پدیده‌هایش را می‌نگرد.

داستان‌هایی که در این کتاب خواهید شنید عبارت‌اند از:

* داستان اول «تله موش» نوشته «سلما لاگرلوف» است. سِلما لاگرلوف (متولد ۲۰ نوامبر ۱۸۵۸؛ درگذشته ۱۶ مارس ۱۹۴۰)، نویسنده سوئدی و اولین زن برنده «جایزه نوبل» در ادبیات است. لاگرلوف در سال ۱۹۱۴ اولین زنی بود که به عضویت آکادمی سوئد درآمد.

* داستان دوم، «نوار مگس‌ کش» نوشته «روبرت موزیل» است. روبرت موزیل (متولد ۶ نوامبر ۱۸۸۰؛ درگذشته ۱۵ آوریل ۱۹۴۲)، نویسنده مشهور اتریشی است که رمان بلند ناتمام او «مرد بدون خاصیت» یکی از مهم‌ترین رمان‌های مدرن شناخته می‌شود.

* داستان سوم، «دست‌ها» از نویسنده‌ای گمنام اهل چین یا ژاپن با نام «جیان مِی سِی» است.

* داستان چهارم، «داستان یک شب طوفانی» نوشته «ماکسیم گورکی» است. «آلکسی ماکسیموویچ پِشکوف» (متولد ۲۸ مارس ۱۸۶۸؛ درگذشته ۱۸ ژوئن ۱۹۳۶) که با نام ماکسیم گورکی شناخته می‌شود، نویسنده اهل روسیه (شوروی) و از بنیان‌گذاران سبک ادبی «واقع‌گرایی سوسیالیستی»، فعال سیاسی و پنج بار نامزد جایزهٔ نوبل ادبیات بود.

* داستان پنجم، «پرندگان دروغ نمی‌گویند» نوشته «نیکولای تیخونوف» است. نیکولای تیخونوف (متولد ۴ دسامبر ۱۸۹۶؛ درگذشته ۸ فوریه ۱۹۷۹) سیاست‌مدار، نویسنده و نمایشنامه‌نویس اهل روسیه و برنده جایزه «صلح لنین» است.

* داستان ششم، «پدرها و پسرهای بی فکر» نوشته «جی.سی.تورنلی» است. جی.سی.تورنلی نویسندهٔ کانادایی و خالق کتاب مشهور «آفرینندگان» یا «چهره‌های معروف» است که زندگی‌نامه و سرگذشت بسیاری از نام‌آوران عرصه علم و ادب را روایت می‌کند.

 

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

کتاب صوتی: ایده‌های خوب از کجا می‌آیند ؟، اثر استیون جانسون

cafeliberal

کتاب صوتی: آشنایی با فلسفه غرب، نویسنده:  برایان مگی

cafeliberal

کتاب صوتی: کاروان اسلام (البعثت الاسلامیه الی البلاد الافرنجیه)، صادق هدایت

cafeliberal

کتاب صوتی: کتاب : فلسفه هگل، نویسنده : والتر ترنس استیس

cafeliberal

کتاب صوتی: ماموریت در تهران، خاطرات ژنرال هایزر

cafeliberal

زین عقل خوش‌نهاد، دکتر مرتضی مردیها

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید